Dailė ir komiksų kūrimas 9- 15 m. moksleiviams


Šios studijos užsiėmimuose mokinius moko dailininkė grafikė Justina.

Čia mokomės įvairių piešimo paslapčių, mokomės komponuoti. Įvairiomis technikomis kuriame komiksus, linksmas paveikslėlių istorijas. Pamokų metu skatinama fantazija, kūrybiškumas. Kuriame įvairius grafikos darbus, susipažįstame su įvairiomis šios srities technikomis. Kuriame ne tik komiksus, bet ir paveikslus, piešinius, kuriuos galite dovanoti savo artimiems žmonėms, puošti savo buitį. Kuriame gratažus, liejame akvareles, tapome guašu, mokomės piešti iš natūros įvairius daiktus, žaisti su spalvomis. Mokinys mokytojui padedant gali pasirinkti kokia technika jam priimtiniausia ir dirbti ties ta kryptimi. Rengiame sukurtų darbų parodas. Didžioji dalis programos sudaro komiksų kūrimas.

Kas yra komiksas:

Komiksas – tai tarytum sulėtintas kinas, vaizdais ir tekstiniais pranešimais audrinantis fantaziją kūrinys, dar vadinamas devintuoju menu. Sugretinti ir nuosekliai vienas paskui kitą einantys vaizdai (angl. juxtaposed sequential picturial art) pasakoja istoriją, kuri skaitytoją paskatina įjungti ne tik vaizduotę, bet ir intuiciją. Siužeto vingiai, užuominos ir net loginės klaidos – viskas skirta įaudrinti skaitytoją.

Komiksas atskira knygele, t. y. toks, koks mums žinomas dabar, suklestėjo XX amžiaus pradžioje, tarpukariu.

Kai kalbame apie komiksus, prisimename japonišką manga kultūrą, kuri taip pat įsitvirtina XX amžiaus pradžioje. Manga – tai japoniški komiksai, piešti specifine maniera ir tik juoda bei balta spalva. Manga pasižymi ilgomis istorijomis ir specifiniu piešimo stiliumi, kurį išplėtojo Osamu Tezuka Manga.

Dailininkė Justina pati irgi labai mėgsta kurti komiksus, tad kviečia mokytis jų kūrybos paslapčių ir moksleivius.

Komiksų kūrimo užsiėmimas ketvirtadieniais. Laikas: nuo 16.00-17.30 , vieta: Menų studija ,,Linksmos spalvos“ Pašilaičiuose (Laisvės pr. 123, Vilnius).

Registracija ir informacija: zimante@linksmosspalvos.lt arba +370 614 52659,